Perla Středozemního moře - Korsika

Dovolená ve Francii Přidej komentář

Nepatřím mezi sportovní nadšence, avšak letošní letní dovolená byla velmi aktivní. Za cíl si naše čtyřčlenná skupinka cestovatelů zvolila francouzský ostrov Korsiku, který se nachází západně od Itálie a jižně od Francie. Korsika je nejhornatějším ostrovem Středozemního moře a ne nadarmo bývá označována za Pohoří v moři.
 
Jelikož nejsme příznivci autobusové či jiné hromadné dopravy, rozhodli jsme se cestovat po vlastní ose automobilem a následně trajektem. Naše první kroky po ostrově vedly k nejvyššímu vrcholu Korsiky Monte Cintu, který se tyčí ve výšce 2706 m n. m. Pokud Vás na vrcholu hory zastihnou příznivé povětrnostní podmínky, pak se můžete oddávat nezapomenutelnému výhledu. Na vrchol hory vedou dvě známé turistické cesty.

Na Korsice je spousta možností, jak přečkat noc. Pokud nemáte příliš vysoký rozpočet a budete chtít minimalizovat náklady za ubytování, zvolte nocování v kempech, které jsou na výborné úrovni. Korsických kempů je po celém ostrově dostatek, jak na pobřeží, tak i v horských oblastech. Milovníkům romantiky bych doporučila alespoň jedno přenocování na pláži. Znáte snad něco romantičtějšího než usínání při poslechu šumějícího moře? Pozor si však dávejte na kempování mimo určená místa. Tento způsob nocování je na celém ostrově zakázaný.

 

Korsika

Všudypřítomný pořádek a čisto mají za následek i nádherně čisté moře. Na tisíc kilometrů dlouhém pobřeží naleznete pláže s jemným, čistě bílým pískem i zátoky s oblázkovými plážemi pod skalnatými převisy.

Pokud se rozhodnete trávit svoji dovolenou právě na Korsice, byla by velká škoda, kdybyste zůstávali po celou dobu výhradně na pláži. Korsika je vhodná jak pro milovníky cykloturistiky, pěší turistiky, horolezeckých terénů, potápění, windsurfingu, golfu i jiných aktivit. Turistická centra Vám nabídnou možnost vyzkoušet si některé sporty za asistence zkušených instruktorů.
 
Pokud už tedy uvažuje o dovolené v příštím roce, vřele Vám doporučuji právě Korsiku. Její neobyčejné bohatství přírodních krás, které zůstávají z velké části ještě stále nedotčeny civilizací, Vás doslova učaruje. Jen těžko pak naleznete malebnější místo pro  dovolenou než právě tento ostrov.


Přidat komentář

Designed by NattyWP Wordpress Themes.
Images by desEXign.