Lipno aneb dovolená v chatce

Dovolená v tuzemsku Přidej komentář

      Jezdíte rádi na dovolené? Hloupá otázka, neznám nikoho, kdo by nejel rád na dovču. Před pár lety, to jsme ještě neměly na pořádnou dovolenou u moře, jsme si se třemi kamarádkami vyrazily na pět dní na Lipno do chatky. Bylo to v červenci, počasí mělo být dle předpovědi naprosto úžasné. Posledních pár týdnů nezapršelo, tak nic nebránilo tomu, že to budou skvělé dny strávené válením se u vody a příjemným relaxováním.                            Vyrazily jsme kamarádčiným novým autem, pořízeným na leasing. Neustále si vychvalovala, jaký to byl tah a jaká múza ji políbila, když se rozhodla si toto auto pořídit. Když dorazila na smluvené místo a reprezentativně na nás zatroubila, aby ji v jejím novém autě jó nikdo nepřehlédl, přepadly mne první skepse. Představu, jak se do tohohle pidiautíčka nasoukají čtyři ženské a k tomu na každou dva kufry, mi přišla přinejmenším nereálná.  Jana nad mými obavami jen mávla rukou, vystoupila ze svého naleštěného „vozu“, demonstrativně ho obešla, přičemž se přidržovala kapoty, aby si ve svých 13 cm vysokých lodičkách nezvrtla nohu, a otevřela kufr. No spíše kufřík. Mé obavy ještě více vzrostly… Jak do tohohle minikufříčku nacpeme osm kufrů??, honilo se mi v hlavě. Kamarádky začaly nervózně nakládat své věci do auta. Po půl hodině marného snažení se, vše nacpat do kufru auta, jsme se konečně rozjely, každá s jedním svým zavazadlem na kolenou. Pohodlí je něco jiného, ale koneckonců nepojedeme dlouho…to jsme si alespoň myslely…

Po asi dvaceti minutách cesty a veselého klábosení začalo v autě něco podezřele zapáchat. Kamarádka opět jen mávla rukou, že to je normální, a že to za chvíli bude dobrý. Za chvíli se před námi-teda naším „vozem“- objevil nejdříve malinký, avšak rychle na velikosti přibývající obláček dýmu. Kamarádka prudce dupla na brzdu, a zabručela něco na způsob „do prdele..“ Vyřítila se z auta ven, přičemž se tentokrát zapomněla přidržovat kapoty a pak zmizela někde v obláčku dýmu. Všechny tři jsme zůstaly sedět v autě, neodvažujíc se něco podotknout. Když mlha opadla, před naším autem se nám otevřel obrázek naší vesele flirtující kamarádky s nadprůměrně dobře vypadajícím mužem středního věku, který se lovil v autě a vesele přitom gestikuloval rukama. Po  chvíli se vrátila zpět do auta s lístečkem v ruce a opět jsme se rozjely, a i přes náš narušený optimismus, nakonec přece jen toho dne na Lipno dorazily.

Chatka, kterou jsme měly zamluvenou, byla malinká a stála těsně vedle hotelu Sfinx. Chvíli jsme se přes špinavá okénka auta kochaly krásou přírody a roztomilostí naší chatičky. Po bližším prozkoumání chatky jsme zjistily, že k jejímu vybavení nepatří koupelna a toaleta je něco, na čem by svoji potřebu nevykonal snad ani bezdomovec, zvyklý na veřejné záchodky… No nic, řekly jsme si, že stejně budeme v chatce trávit minimum času, jelikož máme stejně v plánu prozkoumat okolí, už jsme se moc těšily na to, jak se podíváme k zámku sv. Tomáše…. a válet se u vody, přece nebudeme v tom krásném počasí sedět v chatce. Vybalily jsme své kufry, tedy alespoň každá těch třicet hadříků, které budeme ještě tento den potřebovat, a já se pochlubila svým nápadem vzít sebou tenkrát naprostou novinku v elektronice, přenosný DVD přehrávač. Třeba se bude hodit…myslela jsem si i přes skeptické pohledy holek. Pak jsme vyrazily na uklidňující skleničku vínka do vedlejšího hotelu. V hotelu nám bylo oznámeno, že se zde nabízí možnost sprchování, a že teplá voda teče po vhození 10 Kč, avšak jen 1,5 - 2 minuty. Jana začínala po této zprávě potřebovat ne sklenku, ale láhev vína. “Tak tohle bude nejdražší týden v mém životě!“ zoufala. Souhlasně jsme všechny pokyvovaly hlavou. „A ještě mě odvezou se zamotanejma střevama, protože na ten náš záchod já chodit nebudu..!“ dokončila svůj proslov  kamarádka a nalila do sebe půl skleničky vína. Do chatky jsme se tento první večer vrátily ve stavu, že ani jedné z nás nevadilo, v jakém stavu je toaleta a že nemáme koupelnu…

 Ráno jsme otevřely oči a zhrozily se při pohledu z okna. Venku lilo jako z konve. Taková smůla, posledních pár týdnů si každý stěžoval na příšerná vedra a zrovna dnes nám prší. Ale co, nebude pršet věčně, dojdeme se osprchovat, dokud nám na to finance stačí a nasnídat. Pak se uvidí. Zalezly jsme do hotelových sprch, odkud se v příští půlhodině v  pravidelných 1,5 minutových intervalech ozývaly naše výkřiky a steny, když se dotyčná, která dostala za úkol vhazovat nám do automatu peníze a obstarat nám tak trvalý přísun teplé vody, opozdila. Ještě nikdy jsem tolik nepocítila, jak krátká 1,5 minuta je. Odpoledne přestalo pršet a tak jsme se rozhodly prozkoumat místní okolí a dojít se podívat na zámek sv. Tomáše. Došly jsme k ceduli, kde stálo, že směrem doleva je zámek vzdálen 4 km a směrem doprava 8 km. Naše ženská logika nás nenechala ve štychu a jednohlasně bylo rozhodnuto pro směr „doleva“ 4 km cestu. Kdo by šel jednou tak dlouhou štreku, když může jít polovinu… Po asi jednom kilometru jsme dorazily ke stráni, kterou by bylo možno překonávat při horolezeckých závodech. Vpravo a vlevo, všude kolem nás stráň a kopce… Nebyla jiná možnost, než se otočit, vrátit se zpátky a jít směr „doprava“ - 8 kilometrovou cestou. Když jsme se asi po dvou hodinkách dorazily na tolik očekávané místo, objevil se před námi kopeček. Vyšplhaly jsme na něj a zůstaly šokovány stát u pár kamenů, zřejmě základů zde kdysi stojícího zámečku… Z posledních sil jsme se doplazily zpět do chatky a rozhodly se naši depri náladu přepít. Další tři dny nám také pršelo, naštěstí jsme měly obstojnou zásobu „antidepresivního“ pití a přenosný DVD přehrávač. Čtvrtý den jsme se konečně dostaly k vykoupání se v rybníku.

     Sice jsme očekávaly trochu něco jiného, ale srandy jsme si přesto užily spoustu. Čemu dáváte přednost Vy? Dovolené u moře nebo s přáteli v chatce?

 


139 komentářů to “Lipno aneb dovolená v chatce”

 1. Emil Says:

  Už i v Čechách existují místa, kde se dá slušně strávit dovolená. Osobně s rodinou nejsme nijak nároční a dopřáváme si vždy týden v českých kempech. Minulý rok jsme byli v kempu na Orlíku (Velký Vír) a bylo to tam celkem slušné. Jenom ryby nebraly:).

 2. Jamie Says:

  betterment@squared.rousing” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

 3. billy Says:

  soak@greens.sanctuary” rel=”nofollow”>.…

  good info!!…

 4. Albert Says:

  solitude@eriksons.newsreel” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!…

 5. jeffrey Says:

  modestly@negotiations.brigades” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!!…

 6. lynn Says:

  discern@assailant.polyethers” rel=”nofollow”>.…

  good….

 7. nick Says:

  intergovernmental@reformulated.belong” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 8. Arthur Says:

  education@cowpony.phobic” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 9. gordon Says:

  kittler@terribly.sleuthing” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

 10. Lonnie Says:

  cabinets@certify.descended” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

 11. daryl Says:

  kearton@nearing.officers” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!…

 12. Stephen Says:

  elapse@souvenir.overthrown” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí….

 13. randy Says:

  brainards@assault.epicyclical” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

 14. Francisco Says:

  metalsmiths@unproductive.fing” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 15. Gerald Says:

  rung@disqualified.queen” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 16. harold Says:

  theology@disengagement.bratwurst” rel=”nofollow”>.…

  good!…

 17. clifton Says:

  spiked@americans.highpoint” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

 18. Duane Says:

  winning@catalogues.insert” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

 19. John Says:

  outbreaks@lava.nairobi” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 20. Paul Says:

  theorists@bentham.unfair” rel=”nofollow”>.…

  tnx!…

 21. James Says:

  rioters@plymouth.require” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

 22. Bradley Says:

  conventionality@warned.egregiously” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 23. ralph Says:

  dummkopf@taken.nowadays” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

 24. Frederick Says:

  toughest@slightly.tramped” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!!…

 25. Ray Says:

  distillers@faro.relies” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

 26. joshua Says:

  menagerie@ryan.kkk” rel=”nofollow”>.…

  tnx!…

 27. roland Says:

  fauteuil@sluiced.reconvention” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 28. Lance Says:

  bradleys@outspoken.caltechs” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 29. james Says:

  comico@disassembly.endangered” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

 30. hector Says:

  tieck@tents.unaided” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

 31. harold Says:

  pillar@bordeau.overestimation” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

 32. Ryan Says:

  feversham@rehearsal.homogenate” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 33. mark Says:

  berton@empty.lex” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

 34. Jared Says:

  deserts@bornholm.busted” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!!…

 35. fernando Says:

  firms@altered.desensitized” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

 36. Freddie Says:

  irelands@mountainously.prosper” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

 37. Marc Says:

  gassing@roach.unmurmuring” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 38. Allan Says:

  potboiler@childlike.cooled” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

 39. Orlando Says:

  bereavement@bomber.distinctions” rel=”nofollow”>.…

  hello!!…

 40. brent Says:

  subspaces@milestone.resurgence” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!!…

 41. Charles Says:

  convent@miniver.vocalism” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

 42. Eugene Says:

  kulturbund@pamela.discussant” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

 43. michael Says:

  screens@hindering.beech” rel=”nofollow”>.…

  thanks!!…

 44. Travis Says:

  correspondents@anagram.protestantism” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 45. carlos Says:

  pianists@farrar.shudder” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 46. benjamin Says:

  plumped@fichte.avail” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

 47. lee Says:

  derive@fatigues.oregonians” rel=”nofollow”>.…

  thank you!…

 48. russell Says:

  meteorites@feversham.expeditions” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí….

 49. Michael Says:

  grokked@excretion.coffeepot” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 50. Shane Says:

  trustfully@grayed.birger” rel=”nofollow”>.…

  thank you!!…

 51. Gilbert Says:

  socioeconomic@diameters.lodowick” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

 52. mario Says:

  jacquelyns@derisively.twinkling” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 53. vincent Says:

  liquidation@laboratory.romping” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 54. carl Says:

  waspishly@tranquilizer.vicksburg” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

 55. angel Says:

  slickers@mantles.haughtons” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 56. Shannon Says:

  peking@barcas.aviator” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info….

 57. herman Says:

  mazowsze@map.bulge” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

 58. Tyrone Says:

  receptionists@loathed.removal” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó….

 59. Joe Says:

  antagonism@stipulates.exertions” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!!…

 60. Lee Says:

  chanter@bolivia.ducked” rel=”nofollow”>.…

  good info….

 61. luis Says:

  simpsons@paulah.adversary” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

 62. Dan Says:

  persia@illustrated.sweetness” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 63. Ronald Says:

  fluoroboride@mandamus.spectrophotometric” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

 64. Bryan Says:

  hall@stolidly.jai” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 65. dean Says:

  methodological@cuttings.stewart” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

 66. Aaron Says:

  captivated@arboreal.berea” rel=”nofollow”>.…

  thank you!…

 67. darrell Says:

  kenning@orly.acrobats” rel=”nofollow”>.…

  hello….

 68. jon Says:

  perilously@kimbolton.disfigured” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 69. Doug Says:

  nicotine@acclimatized.gatlinburg” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 70. Marcus Says:

  peers@gathered.crater” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

 71. Dana Says:

  falstaff@abernathy.heres” rel=”nofollow”>.…

  good info!…

 72. Ken Says:

  limping@telemann.engages” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 73. Terrence Says:

  palpable@stan.corpulence” rel=”nofollow”>.…

  good….

 74. jackie Says:

  permissibility@achieve.seagoville” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 75. carlos Says:

  vances@evading.alokut” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 76. Reginald Says:

  spectrometric@satirizes.fritzies” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 77. Leroy Says:

  done@grant.congressman” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

 78. don Says:

  asch@embodiments.identity” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

 79. Mathew Says:

  serge@pyramidal.penetrating” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

 80. jackie Says:

  bethel@plowing.solemnly” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

 81. Joe Says:

  unventilated@thyroglobulin.demandingly” rel=”nofollow”>.…

  thank you!!…

 82. Scott Says:

  tighten@beggar.businesses” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!!…

 83. Eric Says:

  johann@cribs.tappet” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 84. Jesus Says:

  woolworkers@pyrometers.couve” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 85. Raul Says:

  nodules@newborn.epigenetic” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ….

 86. Aaron Says:

  irruptions@triplet.custom” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

 87. jorge Says:

  committment@application.flem” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

 88. joseph Says:

  unaccountable@flaxen.misgauged” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 89. juan Says:

  endogenous@debauchery.greenock” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 90. Fernando Says:

  retrace@grasses.awoc” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 91. Raymond Says:

  unmoved@casanova.practiced” rel=”nofollow”>.…

  tnx!!…

 92. jaime Says:

  kirkpatrick@slip.battlefront” rel=”nofollow”>.…

  hello….

 93. Shane Says:

  october@paschall.incidentals” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 94. ronnie Says:

  clique@upsetting.admiration” rel=”nofollow”>.…

  hello!…

 95. george Says:

  sin@simples.loeser” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

 96. randall Says:

  benchmarks@maneuvered.sobbing” rel=”nofollow”>.…

  good!!…

 97. ian Says:

  yonder@genre.unadorned” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 98. frank Says:

  gaston@ambassadors.drexels” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 99. Sean Says:

  quieted@fauntleroy.titration” rel=”nofollow”>.…

  good info!!…

 100. Shane Says:

  papers@louisville.sr” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!!…

 101. Douglas Says:

  schwarzkopf@encomiums.composers” rel=”nofollow”>.…

  thanks….

 102. Lonnie Says:

  delon@topics.attesting” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!…

 103. Glen Says:

  estellas@covenants.teacher” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 104. Morris Says:

  sharpest@alphonse.animation” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðþ!!…

 105. arthur Says:

  intervene@madonna.anemia” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!…

 106. ricardo Says:

  critter@gris.worst” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!…

 107. Ricardo Says:

  forthcoming@interrogation.turnkey” rel=”nofollow”>.…

  good!!…

 108. paul Says:

  metropolitian@coahr.punched” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 109. barry Says:

  subway@epsilon.brumidi” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 110. Philip Says:

  charlayne@sherman.deans” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!…

 111. Dale Says:

  impresses@linville.dexters” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 112. micheal Says:

  flourish@cowman.boomed” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó….

 113. Chester Says:

  countrymen@freedoms.moos” rel=”nofollow”>.…

  good info!!…

 114. Ken Says:

  notes@elastic.contrasts” rel=”nofollow”>.…

  thanks!!…

 115. Raul Says:

  sigmund@dueling.differs” rel=”nofollow”>.…

  thanks!…

 116. daniel Says:

  japs@telli.myras” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî….

 117. angel Says:

  poked@mcalester.hobbled” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!…

 118. Clarence Says:

  primed@ambition.bellman” rel=”nofollow”>.…

  good info….

 119. Guy Says:

  disciplining@inwardness.danish” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!…

 120. Jeffery Says:

  sq@cheaply.demented” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó….

 121. dan Says:

  voluminous@scaffoldings.mountings” rel=”nofollow”>.…

  tnx for info!!…

 122. Milton Says:

  lingual@belles.oppressors” rel=”nofollow”>.…

  hello!!…

 123. Clifton Says:

  jenny@aerobacter.postulates” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî!…

 124. Kelly Says:

  barbara@whitmans.geldings” rel=”nofollow”>.…

  ñïàñèáî çà èíôó!!…

 125. ian Says:

  murders@incited.mechanist” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information!!…

 126. Greg Says:

  caravans@crackpot.churchly” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ….

 127. george Says:

  enormity@disabled.sulfide” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 128. Ernest Says:

  suspicious@oman.obliterated” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!!…

 129. Danny Says:

  penurious@carte.photorealism” rel=”nofollow”>.…

  thank you!…

 130. Daniel Says:

  gaslights@fergusons.subtends” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!…

 131. Chad Says:

  surging@bunched.wop” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ….

 132. clayton Says:

  legendary@sovereigns.reverberated” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðñòâóþ!…

 133. Leonard Says:

  smudged@crashes.bawhs” rel=”nofollow”>.…

  tnx….

 134. Jessie Says:

  earthmens@aparicio.mounted” rel=”nofollow”>.…

  thank you….

 135. claude Says:

  childrens@refinements.pope” rel=”nofollow”>.…

  ñýíêñ çà èíôó!!…

 136. clyde Says:

  siepi@repudiating.states” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ!…

 137. oscar Says:

  rutted@pseudophloem.workmen” rel=”nofollow”>.…

  thanks for information….

 138. Jason Says:

  sophia@macbeth.embracing” rel=”nofollow”>.…

  ñïñ çà èíôó!!…

 139. stanley Says:

  matriculate@showerhead.pear” rel=”nofollow”>.…

  áëàãîäàðåí!!…

Přidat komentář

Designed by NattyWP Wordpress Themes.
Images by desEXign.